Sérioví vrazi v historii lidstva
První zmínky o sériových vrazích zachycují historické prameny travičky, které měly na svědomí mnoho životů ve starověkém Římě. Stalo se to v roce 331 před naším letopočtem, kdy umíralo veliké množství mužů. Tito muži umírali na otravu. Bylo zjištěno, že byli léčeni jistou skupinou starších žen, které se domnívaly, že podávaný jed je lékem.
Čarodějnice z Kilkenny
V Irsku, v období čtrnáctého století žila jistá Alice Kyteler, které se také říkalo Čarodějnice z Kilkenny. Do historie se zapsala tím, že zabíjela své manžele. Podle dochovaných informací z této doby Alice otrávila své první tři manžele a pokračovala v trávení dalšího.
Vlkodlak
V šestnáctém století v německém Bedburku žil Peter Stubbe, který byl bohatým farmářem, a byl neblaze znám jako vlkodlak. V Bedburku tehdy došlo k mnoha vraždám. Dokonce byl v té době zabíjen i dobytek. Lidé se domnívali, že se jedná o řádění hladové vlčí smečky. Několik lovců se tedy vypravilo vlky odstranit, ale ke svému překvapení namísto divokých vlků našli Stubbeho. Později byl Stubbe obviněn z čarodějnictví. Ve skutečnosti se Stubbe za vlka převlékal, a používal k tomu vlčí kožešinu. Bylo zjištěno, že Stubbe zabil a posléze snědl šestnáct lidí a třináct z nich to byly děti.
Čachtická paní
Nechvalně známá Alžběta Bathory se narodila v roce 1560 v Transylvánii ve šlechtické rodině. Podle historiků mučila mladé služky a poddané. Alžběta měla sklony k sadomasochismu, a po smrti jejího manžela, hraběte Nadásdyho začala unášet mladé dívky. Údajně věřila, že pokud se bude koupat v jejich krvi, zůstane stále mladá. Toto Alžbětě procházelo až do té doby, než začala unášet dívky ze šlechtických rodin. Byla zatčena i se svými pomocníky. Příbuzenstvo však Alžbětu uchránilo před popravou a Alžběta dožila v Čachticích, kde byla uzavřena v domácím vězení.